Kozmetické služby

Permanentný MakeUp

Dizajn obočia - 3D čiarkovanou metódou, ručne špeciálnymi čepieľkami

Chceli by ste mať krásne upravené a hlavne prirodzene vyzerajúce obočie?

Vyskúšajte najmodernejšiu špeciálnu čiarkovanú metódu tetovania , ktorá je rýchlejšia než tradičná, bezbolestná, s výsledným prirodzeným efektom.

Metóda spočíva v aplikácii pigmentu pod povrch pokožky ľahkým šrafovaním pružnou čepieľkou, ktorá umožňuje vytetovať umelé chĺpky tak, že obočie vyzerá veľmi prirodzene.

Permanentný MakeUp je technika, ktorá vychádza z modifkácie starého tetovacieho umenia, pričom základný rozdiel spočíva v hĺbke implantácie pigmentu. Pri klasickom tetovaní sa používajú syntetické pigmenty, ktoré sa vpravujú hlboko do pokožky, nie sú likvidované obranným systémom (fagocity a lymfatický systém). Pri PMu sa pigment vpravuje do pokožky, do spodnej časti bazálnej vrstvy, používajú sa ľahké pigmenty zásadne na prírodnej báze, ktoré sa postupne prirodzeným spôsobom odbúravajú. Tieto rozdiely sa premietajú v konečnom efekte, farby sú prirodzené a jemné. Permanentný MakeUp je časovo obmedzený na približne dva a viac rokov, u mastnej alebo veľmi krehkej a suchej pokožke je toto obdobie kratšie.

Pre dokonalý efekt používam vysokokvalitné tetovacie prírodné pigmenty Swiss Color International ®, ktoré zaručia dlhotrvajúci a prirodzený vzhľad. Sú to švajčiarske certifikované krémové pigmenty bez amínov, solí, parabénov a tažkých kovov, schválenými EÚ švajčiarskej výroby, ktoré sú vyrábané vo Švajčiarsku v meste Widnau. Majú veľmi prirodzené a jemné odtiene.

Swiss color pigmenty spĺňajú všetky legislatívne normy pre danú oblasť kladené pre štáty EÚ, medzi ktoré patrí aj Slovensko. Je to nielen vysoká kvalita a profesionalita v inovácii a výrobe pigmentových farieb, ale aj

bezpečnosť pigmentov neohrozujúca zdravie človeka. Pretože Swiss Color International ® je globálna firma, ktorá má odborníkov s potrebnými znalosťami a skúsenosťami v oblasti inovatívnej produkcie pigmentov, určených pre Permanentný Make up.

Ďalšou prednosťou pigmentov Swiss color je, že sú spracovávané ako „mikrominerálne“ pigmenty, podliehajúce prísnej výrobnej a výstupnej kontrole. Na obaloch je uvedený nielen dátum výroby a spotreby, ale aj šarža. Mikropigmentové farby sa vpravujú do pokožky ľahko, umožňujú prirodzený proces hojenia, v ktorom sa pigmentové farbivo viaže s kožným tkanivom vo vytetovanej oblasti. Farba tak zostáva v pokožke na dlhšiu dobu. Nehovoriac o tom, že farba sa prispôsobí farebným tónom pokožky do želateľnej farby.

Mikropigmenty swiss color majú kompaktnú a jemnú konzistenciu, všetky pigmenty sú rovnako vysoko kvalitné, nespôsobujú žiadne infekcie, ani alergie, v koži sú stabilné, niektoré majú krémovú hustotu, ich stálosť v koži je dlhodobejšia, sú vyrobené v súlade so smernicami EC 767/76 – 6th, smernica 93/35 EEC – dosahujú najvyšší štandard v Európe a vo svete, majú kartu bezpečnostných údajov (Certifikát o bezpečnom výrobku, ktorý neohrozuje zdravie ľudí).

Priebeh zákroku:

 1. každej klientke podrobne vysvetlím priebeh tetovania krok po kroku
 2. potom si klientka prečíta poučenie, ktoré vyplní a podpíše
 3. obočie si odfotím (aj po aplikácii PMu)
 4. predkreslím doporučený tvar obočia, ktorý konzultujeme spolu s klientkou, a až keď je tvar obočia vyhovujúci pre klientku, vyberieme farbu pigmentu
 5. miesto, ktoré bude tetované sa ošetrí, vyčistí, vydezinfikuje a nanesie lokálne anestetikum, ktoré nechám pôsobiť (15-20 minút)
 6. až po schválení klientky nasleduje samotné tetovanie pomocou špeciálneho pierka
 7. po mesiaci vykonáme korekciu, ak je potrebná

Proces hojenia, domáca starostlivosť:

Po procedúre PMu sa vyskytuje opuch, začervenanie zhruba na 2 až 6 hodín, záleží na Vašej citlivosti. Nezabúdajte, že je to síce mierny, ale aj tak invazívny zákrok do Vašej pokožky.

Pri tetovaní obočia to býva mierny opuch v okolí a jemne ružová pokožka. Berme to ako ranku, ktorú treba udržiavať v čistote a nechať v klude zahojiť. Obočie je potrebné asi týždeň ošetrovať hojivou mastičkou 2x denne. Hojenie zvyčajne trvá 6-7 dní. Po tejto dobe sa z tetovaných miest zlúpe chrastička, ktorú v žiadnom prípade NEZOŠKRABUJTE a cez pigmentovanú časť narastie nová pokožka. Po tomto procese je výsledná farba svetlejšia zvyčajne až o 50%. Je prirodzená, jemná a nevtieravá. Pigment sa usádza v pokožke 6-8 týždňov. Korekciu absolvujete ak je potrebná po mesiaci, maximálne do 7 týždňov.

Týždeň po PMu obočia sa nesmie:

 • Zdržiavať sa na priamom slnku
 • Obočie máčať vo vode - nesmie sa rozmáčať!
 • Natierať hrubou vrstvou krému alebo vazelíny
 • Strhávať šupinky alebo chrastičky
 • Líčiť, dávať na obočie MakeUp, alebo akékoľvek líčidlá

Vyhýbajte sa soláriám, minimálne 4 týždne pred aplikáciou PMu a 4 týždne po aplikácii! Vyhýbajte sa saunám, virivkám, kúpelom v minerálnych vodách, plavárňam, či verejným kúpaliskám. PMu sa môže absolvovať aj v lete, najneskôr však 1 mesiac pred dovolenkou. Dbajte, aby ste tetované miesto nevystavovali priamemu slnečnému žiareniu a chráňte si ho UV filtrami obsianuté v krémoch s vitamínom E.

Kontraindikácie:

 • Aplikácia PMu sa neodporúča aplikovať pri nachladnutí, prípadne inom ochorení vírusového charakteru, v čase menštruácie.
 • Osoby s ochorením štítnej žľazy, osoby s kardiovaskulárnym ochorením, s chorobami ako leukémia a iné, ktorí boli ožarovaní.
 • Pre gravidné ženy je tetovanie absolútne nevhodné!
 • Extrémne vysoký krvný tlak (konzultácia s lekárom)
 • Cukrovka (konzultácia s lekárom)
 • Lieky proti zrážanlivosti krvi (Anopyrin, Plavix a iné)
 • Alkohol
 • Nadmerné požívanie nápojov s kofeiom ako je káva a energetické nápoje
 • Vek pod 18 rokov (tieto klientky musia byť v sprievode zákonného zástupcu)

Ak máte závažné ochorenia, poraďte sa prosím so svojím lekárom, či je pre Vás permanentný MakeUp vhodný

Výhody PMu 3D čiarkovanou metódou, ručne špeciálnymi čepieľkami:

 • Bezbolestná metóda
 • Rýchlejšia procedúra
 • Rýchlejšie hojenie
 • Pigment nie je vkladaný tak hlboko do pokožky ako pri klasickom tetovaní, takže Vám nezostanú nežiaduce zbytky tetovania natrvalo
 • Pigment sa udrží v pokožke 2 - 3 roky, podľa typu pokožky.
 • Obočie vyzerá jemne a veľmi prirodzene

Ceny všetkých úkonov nájdete v cenníku kozmetických služieb

2o12 - 2o23 © Kozmetika Dada - Dagmar Poláková. Všetky práva vyhradené. Dizajn by Zuzka.